Typy displejů u notebooku

pexels-lisa-fotios-1006293_1

Lesklý, matný, antireflexní, ale který vybrat? V následujícím článku jsme pro vás sepsali stručný přehled hlavních vlastností jednotlivých typů displejů, které vám můžou pomoci, při vašem rozhodování, jaký typ displeje je pro vás ten nejlepší, a tedy který notebook koupit. 

Lesklý displej

Lesklý displej disponuje sytými barvami, kvalitním kontrastem a vysokou ostrostí. Znamená to tedy, že lesklý displej vám poskytuje nejlepší kvalitu obrazu.

Bohužel kámen úrazu nastává ve chvíli, kdy si nemůžete zajistit vhodné světelné podmínky. Lesklý displej totiž dokáže zabraňovat odrazům světla jen minimálně, tedy na přímém slunci či pod lampou bude viditelnost displeje značně horší. 

+ kvalita obrazu

- viditelnost při silném osvětlení

 

pexels-pixabay-270694

 

Matný displej

abc

 

Matný displej má menší sytost barev, nižší kontrast a ostrost. Kvalita obrazu je tedy oproti lesklému displeji slabší.

Toto je způsobeno hrubší úpravou povrchu, která ale zajišťuje lepší viditelnost na slunci a při velkém přímém osvětlení. Díky této úpravě se světlo na displeji rozptýlí a nejsou odrazy tak viditelné jako u lesklého displeje. 

+ viditelnost při silném osvětlení

- kvalita obrazu

 

Antireflexní

Antireflexní úprava znamená, že je displej pokryt speciální vrstvou, která eliminuje odrazy světla. V naší nabídce se v případě antireflexních displejů setkáte ve většině případů s matnými displeji, které mají tuto úpravu.