iPhone - Tovární nastavení

Zlobí vás váš iPhone a potřebujete jej vyčistit? Nebo se jej chystáte darovat či prodat a potřebujete ho dát do původního stavu? Bude se vám určitě hodit tovární nastavení! 

tovarko

Co to vlastně je tovární nastavení?

Tovární nastavení slouží k obnovení veškerých nastavení a zároveň smaže všechny data v iPhonu, mobil pak je jako nový, tak jak jej nastavili ve výrobě. Telefon se kompletně resetuje a je pak připraven k novému používání. 

Pozor! Nezaměňte reset s restartem. Restart je vypnutí a znovu zapnutí zařízení. Jak na restart vám poradíme v článku iPhone - návod na restart a vypnutí.

V jaké chvíli se tovární nastavení může hodit?

Pokud byste si chtěli data z iPhonu mazat ručně, znamenalo by to - odinstalovat veškeré aplikace jednu po druhé, smazat fotky, videa, soubory, hudbu, zprávy a další, to zní jako spousta času že? Tovární nastavení vám tohle všechno provede najednou. Tento úkon se vám může hodit například ve chvíli, kdy máte nějaký problém s operačním systémem, nesprávně zkalibrovanou baterii nebo když se vám do iPhonu dostane vir. Přijít vhod může i ve chvíli, kdy se iPhone chystáte dát někomu jinému. Ať už jej budete darovat nebo prodávat, oceníte funkci továrního nastavení. 

A co když o data nechcete přijít? To za vás vyřeší záloha dat!

Jak uvést iPhone do továrního nastavení?

Postup je jednoduchý, stačí provést následující kroky: 

-> Otevřete "Nastavení"

11

-> klikněte na "Obecné"

22

-> dále podle vaší verze iOS kliknete na:

"Přenést nebo resetovat iPhone" u iOS 15 a novější

"Resetovat" u iOS 14

"Obnovit" u iOS 13 a starší

33

-> "Smazat data a nastavení"

86D0BDFF-4868-4841-A065-BA6989E7C31A

-> "Pokračovat

-> Následně bude potřeba zadat přístupové heslo k Apple ID.