Když se maximum potká s minimem

Levný, výkonný, testovaný. Synonyma pro repasovaný notebook. Tedy alespoň u nás. Neslepujeme rozvrzané trosky, nešmelíme bazarové zboží. Naopak. Spolupracujeme pouze s ověřenými dodavateli, od kterých bereme počítače v top stavu. Co přesně to ale znamená?

Kde se vzaly?

Z kanceláří velkých firem, které je měly v pronájmu. Aby jim všechno šlapalo, potřebují špičkové vybavení. Berou jen to nejlepší. To, co vyhovuje vysokým nárokům a přežije každodenní užívání. Pod drobnohledem je naprosto všechno. Od kvalitní konstrukce až po hi-tech komponenty. Levné plasty jsou tak nahrazeny pevnějším slitinovým šasi. Procesor, základní deska i displej dalece přesahují součástky u běžného spotřebního zboží.

Repasovan%C3%BD%20notebook

Každý stroj sami navíc podrobujeme sérii testů. Výkonnostních i zátěžových. Do prodeje se nakonec dostanou jen ty, které jsou plně funkční. Musí běžet jako na drátkách a jediná přípustná vada je ta estetická.

 

Béčko neznamená špatný

Naopak. B kategorie je plně funkční, vysoce výkonná a často high-endová. Právě v ní se ale setkáme s modely, které už mají nějaký ten povrchový škrábanec, lehce sedřenou barvu, případně drobnou nedokonalost na displeji. Na oplátku jsou ale nabízeny s maximální slevou. O každé takové vadě jste férově obeznámeni na stránce samotného produktu.

Béčko zkrátka neprošlo našimi přísnými pravidly pro A kategorii, v které se nepřipouští větší vizuální známky opotřebení. Prostě musí vypadat skoro jako nové.

 

RepA RepB
fin_a_repas fin_b_vyleštěno

 

 

EKOnomický i logický

Vaše peněženka, naše planeta. Obě vám po nákupu kvalitního repasu poděkují. Cena, která běžně visí u nových low-endových výrobků, je přišpendlena u nesrovnatelně výkonnějšího kousku. Ozkoušeného, otestovaného a navíc v 12měsíční záruce. To jen, kdyby něco.

Výroba plastů i těžba kovů jsou z ekologického hlediska nutné zlo. Ale díky re-use projektům a výrobkům se dá maximálně minimalizovat. Nový stroj v hodnotě kvalitního repasovaného vás ve výsledku vyjde dráž. A nejen vás. U již použitých a recyklovaných kusů využíváte plný potenciál. Potenciál, který v tomto případě navíc něco vydrží. Repas se totiž nevyplatí dělat na laciných modelech. Ty se toho často ani nedožijí. Místo nového notebooku na 2 roky tak můžete mít refreshovaný, který bude šlapat dlouhá léta.

Když si to zrekapitulujeme – co pro nás repas vlastně (ne)znamená?

ANO

 • maximální výkon za minimální cenu
 • otestovaný stroj náročným uživatelem
 • námi několikrát otestovaný a vyladěný počítač
 • reinstalovaný operační systém s kompletními ovladači
 • počítač od ověřených dodavatelů

 

NE

 • předražený nový plasťák s životností 2 roky
 • dohromady poslepovaný šrot
 • bazarové zboží neznámo odkud
 • zprovozněný a reinstalovaný křáp
 • nákup bez záruky
 • hloupý nápad a vyhozené peníze